27. septembril toimus Teadlaste Öö festival Chemicumis ja Physicumis ning seda külastas üle paarisaja huvilise. Tuldi nii üksi, sõpradega, peredega kui ka õpetajad oma õpilastega. Kõige kaugemalt tulijad olid seekord Kanepist, kust oli koos õpetajatega kohal 38 õpilast.
Physicumis demonstreeriti füüsika, keemia ja materjaliteaduse 1. aasta tudengite poolt ehitatud Rube Goldbergi masinat. Demolaudadel esitlesid Teadusbussi noored teadlased harivaid ja kaasahaaravaid katseid füüsika vallast.
Väga populaarseks osutus Fotoonikaklubi poolt üles seatud lasertakistusrada.
Chemicumis said teadushuvilised valmistada ise laavalampi ja naelaga joonistada. Uudistada sai ka füüsikalise keemia õppelaboris, kus doktorandid demonstreerisid, kui palju elektrit tuleb sidrunist ja kuidas saaks banaani kasutada haamrina.
Geoloogia töötoas oli kõigil soovijatel võimalus määrata esemete keemilist koostist. Ühele katsetajale tuli ebameeldiva üllatusena, et kuldkett sisaldas ainult 5% kulda, millega vaskkett kaetud oli.
Teaduskohviku teemaks oli "GMO-d, doping, imeravimid, vaktsiinid, dieedid, homöopaatia - teadus ja ebateadus, müüdid keemiku pilgu läbi", mis pakkus huvi nii noortele kui vanadele.
Õhtule pani punkti täissaalile esitatud teadusteatri etendus.
Tegevust jätkus nii suurtele kui ka väikestele teadushuvilistele. Järgmisel aastal avame uksed taas ja juba uute tegevustega.
Imbi Rauk
Loodus ja täppisteaduste valdkonna turundus- ja kommunikatsioonijuht
e-post: imbi.rauk [ät] ut.ee
telefon: +372 51 898 36